sob.. kwi 1st, 2023

Drzwi są otwarte na sześć wielkich walk Hulka, które ostatecznie mają miejsce w przyszłości MCU. Walcząc z wrogami takimi jak Thor, Abomination, Thanos i Iron Man, Hulk już walczył z garstką głównych postaci MCU. To powiedziawszy, Marvel wciąż ma sporo potęg, które nie zostały jeszcze przetestowane w walce przez Hulka.

W Marvel Comics stało się tradycją, że gracze wagi ciężkiej, tacy jak Thor, Hulk i Hercules, walczą ze sobą w epickich potyczkach, nawet jeśli oznacza to zmuszanie innych bohaterów do walki ze sobą. Podczas Sagi Nieskończoności MCU wykorzystywało Hulka w podobny sposób, ale minęło trochę czasu, odkąd postać stoczyła pełnometrażową walkę z supermocnym bohaterem lub złoczyńcą jego kalibru. Wynika to w dużej mierze z faktu, że postać Hulka została stłumiona przez Bruce’a Bannera, który kontroluje ich ciało od Avengers: Endgame. Ale nie ma powodu, dla którego prawdziwy Hulk nie mógłby pewnego dnia powrócić. Jeśli to zrobi, Hulk ma potencjał do walki z sześcioma różnymi postaciami MCU.

6 Hulk kontra Wolverine

Jedna z najbardziej kultowych bitew w historii Marvel Comics może stać się rzeczywistością po tym, jak Deadpool 3 przeniesie Wolverine’a Hugh Jackmana do MCU. Jeśli skończy się to tym, że jego postać zostanie przedłużona w MCU, Marvel może zaangażować Wolverine’a w dowolne przyszłe projekty z postacią Marka Ruffalo. Biorąc pod uwagę typową charakterystykę obu, nie trzeba wiele, aby wybuchły nastroje i doszło do bójek, jeśli kiedykolwiek doszło do spotkania na dużym ekranie. Jak dowodzi ich słynna walka w The Incredible Hulk #181, Wolverine ma odporność i zaciekłość potrzebne do stoczenia z Hulkiem jednej z jego najbardziej intensywnych bitew. Jego pazury z adamantium dają mu sposób na zadawanie ogromnych obrażeń, ale mimo wszystko przewaga należy do Hulka, ponieważ wciąż znacznie przewyższa Wolverine’a pod względem siły fizycznej.

Czytaj także  10 ulubionych New Era Doctor Who Companions, według Reddit

5 Hulk kontra Czerwony Hulk

Hulk i Czerwony Hulk

W Marvel Comics Red Hulk jest alter ego generała Thaddeusa „Thunderbolta” Rossa. Marvel musi jeszcze rozwinąć historię Rossa do punktu, w którym będzie mógł przekształcić się w Czerwonego Hulka, ale szansa na to wkrótce nadejdzie. Potwierdzono, że Ross, grany teraz przez Harrisona Forda, pojawi się w Captain America: New World Order. Ponieważ film zawiera również jednego z największych wrogów Hulka – Przywódcę – jako złoczyńcę, wydaje się, że generał w końcu zostaje wciągnięty z powrotem do rogu MCU Hulka. Jeśli tak się stanie, Marvel może mieć okazję, by dać mu własną transformację Hulka, co może, ale nie musi, być konsekwencją intryg Lidera.

Jeśli generał stanie się Czerwonym Hulkiem, będzie miał zupełnie nowy sposób osiągnięcia swojego pierwotnego celu, którym było obalenie Zielonego Goliata. W przeciwieństwie do Hulka ma umysł taktyczny, który wykorzystuje na swoją korzyść w walce, dzięki czemu jego ogromna siła jest bronią, na którą trudno odpowiedzieć. Jeszcze trudniej go pokonać, ponieważ może wchłonąć promieniowanie gamma Hulka, co pozwala Rossowi stać się silniejszym po samej walce z nim. Ma jednak słabość, która może być jego zgubą. Wzrost temperatury ciała czyni go silniejszym, ale jeśli się przegrzeje, szybko zabraknie mu pary. Z tego powodu Hulk powinien wygrać przedłużoną rozgrywkę z Red Hulkiem.

4 Hulk kontra Herkules

Hulk walczy z Herkulesem w Marvel Comics.

Oczywistą konsekwencją sceny post-kredytowej Thor: Love and Thunder było to, że film przygotowywał walkę między Thorem a Herkulesem, ale to nie jedyna rywalizacja MCU, która może wyrosnąć z tej konfiguracji. Thor może być głównym rywalem Herkulesa, ale Lew z Olimpu miał też kilka pamiętnych starć z Hulkiem. Ponieważ w komiksach jest równorzędny z Thorem i ma reputację jednego z najsilniejszych bohaterów Marvela, oczywiste jest, że poradziłby sobie równie dobrze z Hulkiem, jak Thor w Thor: Ragnarok. Jeśli to prawda, ich walka może pójść w obie strony, a może zakończyć się remisem. Taka bitwa może się zdarzyć, jeśli Hercules – podobnie jak jego komiksowy odpowiednik – spróbuje powstrzymać Hulka podczas przyszłej adaptacji historii Marvela o World War Hulk.

Czytaj także  10 Important Facts To Know About The Sims Rival

3 Hulk kontra Namor

Namor kontra Hulk Marvel Comics

Potęga zademonstrowana przez Namora w Black Panther: Wakanda Forever uczyniłaby go idealnym przeciwnikiem dla Hulka. Ta dwójka pasująca do siebie ma sens, zwłaszcza że M’Baku konkretnie opisał siłę Namor jako dorównującą sile Hulka. Obecnie nie ma powodu, aby walczyli, ale World War Hulk lub kolejna próba podboju przez Namor mogą z łatwością to zmienić. Ponadto ich osobowości mają tendencję do ścierania się, więc może dojść do walki, nawet jeśli znajdą się po tej samej stronie w Avengers: The Kang Dynasty lub Avengers: The Secret Wars. Gdyby doszło do bójki, o zwycięstwie zadecydowałyby w dużej mierze warunki walki. Namor pokonał Hulka pod wodą, ale Hulk miałby lepszą pozycję do zwycięstwa, gdyby walczył tylko na lądzie.

2 Hulk kontra Kang Zdobywca

kang zdobywca atakujący w ant-man and the wasp quantumania-1

Hulk nie dzieli bogatej historii z Kang the Conqueror w Marvel Comics, ale mają wszystko, czego potrzeba, aby zapewnić ekscytującą sekwencję akcji, gdyby ta dwójka spotkała się w MCU. W The Incredible Hulk # 135 Kang uważał Hulka za prostaka, który nie jest w stanie go powstrzymać, a patrząc na arogancję wyrażoną przez Kanga w Ant-Man and the Wasp: Quantumania , jego odpowiednik z MCU z pewnością podobnie lekceważyłby szanse Hulka.

Jeśli chodzi o to, jak faktycznie potoczyłaby się ich walka, szanse mogą być bardzo korzystne dla Hulka. Kang jest oczywiście mądrzejszy iz pewnością ma do dyspozycji więcej narzędzi, ale surowa moc Hulka jest na tak wysokim poziomie, że zaawansowana technologia Kanga może nie wystarczyć. Tak potężny jak Kang, ostatecznie nie mógł powstrzymać Ant-Mana i Osy w zakończeniu Quantumania, co nie wróży mu dobrze w hipotetycznym pojedynku z Hulkiem w Avengers: Dynastia Kang.

1 Hulk kontra Stwór

Hulk kontra Thing w Marvel Comics.

Jedna z największych i najstarszych rywalizacji superbohaterów w Marvel Comics może zostać ożywiona w fazie 6 lub później. Żaden aktor nie został jeszcze obsadzony jako postać, ale nie ma wątpliwości, że Stwór pojawi się w MCU w filmie Fantastyczna Czwórka Marvela. Po Fantastycznej Czwórce Marvel będzie mógł zbadać walkę między Stworem a Hulkiem, którzy walczyli wiele razy w komiksach. Niezależnie od tego, czy jest to wynik nieporozumienia w Avengers: Secret Wars, czy wydarzenia z potencjalnego filmu o Hulku z wojny światowej, Stwór może zderzyć się z Hulkiem, gdy obaj widzą, który bohater jest naprawdę najsilniejszy z tej dwójki.

Czytaj także  Every Mel Brooks & Gene Wilder Movie, Ranked

W większości te bitwy kończą się remisami, co może oznaczać sposób, w jaki Hulk vs. Thing zostałby owinięty w MCU. Ale jeśli walka będzie trwała i nie zostanie zatrzymana przez innych bohaterów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Hulk zwycięży. Jako potęga sama w sobie i ktoś, kto łatwo się nie poddaje, Benjamin Grimm dałby Hulkowi wszystko, z czym mógłby sobie poradzić, ale jest mało prawdopodobne, aby wygrał w walce bez żadnych ograniczeń.

DALEJ: MCU ma 4 idealne postacie dla zespołu Marvela World War Hulk

By Antoni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *