sob.. kwi 1st, 2023

Strażnicy Galaktyki vol. 3 może być ostatnim filmem dla głównego zespołu Guardians of the Galaxy, ale wciąż może stworzyć wiele nowych kosmicznych zespołów dla przyszłości Marvel Cinematic Universe. Capper trylogii od dawna znany jest jako kluczowy element przyszłości MCU. Chociaż uzyskanie ostatniego filmu Marvela Jamesa Gunna zajęło kilka dodatkowych lat, nie ma powodu, by sądzić, że Marvel zmniejszył znaczenie Strażników Galaktyki 3 w tworzeniu tego, co widzowie zobaczą przez wiele lat. Nie będzie to jednak obejmować kolejnej przygody z tą drużyną Strażników Galaktyki.

Star-Lord, Gamora, Drax, Rocket i Groot dołączą do Nebuli i Mantisa podczas ich ostatniej wspólnej misji. Strażnicy Galaktyki vol. 3 z pewnością mocno skupi się na tej ostatniej przygodzie, która prawdopodobnie będzie dość emocjonalna dla widzów i bohaterów. Ale powiedziano również, że film odgrywa ogromną rolę w tworzeniu przyszłości kosmicznej opowieści MCU. Może to równie dobrze oznaczać wprowadzenie do serii kilku nowych drużyn, które mogą pomóc w kontynuowaniu dziedzictwa Strażników. Oto nowe kosmiczne zespoły MCU, które Strażnicy Galaktyki 3 mogą stworzyć na przyszłość.

5 nowych członków drużyny Strażników Galaktyki

Tylko dlatego, że Strażnicy Galaktyki Vol. 3 to ostatni film oryginalnego zespołu Guardians, co nie przeszkadza filmowi w tworzeniu nowej iteracji. Film MCU fazy 5 prawdopodobnie zabije lub odejdzie na emeryturę kilku członków założycieli zespołu. Wydaje się jednak prawdopodobne, że pozostałe postacie zostaną pozostawione do odegrania roli w nowej drużynie Strażników Galaktyki. Może nim kierować Peter Quill lub Rocket, w zależności od tego, który z nich zginie w Strażnikach Galaktyki 3. W ten sposób nowy kosmiczny zespół MCU może zatrzymać niektórych z tych samych członków.

Nowy skład Strażników Galaktyki po Strażnikach Galaktyki 3 mógłby być mieszanką kilku składów z komiksów. MCU umieściło Star-Lorda, Mantisa i Groota jako trzech członków, którzy mogliby pozostać częścią następnej drużyny Guardians of the Galaxy. Wygląda na to, że Adam Warlock jest gotowy dołączyć do kosmicznego zespołu MCU po Strażnikach Galaktyki 3, a bycie częścią tego zespołu jest komiczne. Marvel Studios może nawet wprowadzić Nova, Phyla-Vel, Quasar, Moondragon lub innych bohaterów w post-kredytach fazy 5, aby ustawić swoje miejsce w nowym zespole Guardians of the Galaxy.

Czytaj także  8 Best Quotes From Bail Organa

4 Niszczyciele

Podzielony obraz: Annihilatorzy stoją w porządku w komiksach Marvela;  Zbliżenie na Adama Warlocka (Will Poulter) w zwiastunie Guardians 3

Wprowadzenie Adama Warlocka w Guardians of the Galaxy 3 może również pomóc ustawić Annihilators jako nowy kosmiczny zespół MCU dla sagi Multiverse. Annihilatorzy to grupa z komiksów, która ma być znacznie potężniejszą wersją Strażników. Tworzą je Cosmo, który odgrywa główną rolę w Strażnikach Galaktyki 3 i miały być zbiorem najpotężniejszych kosmicznych bohaterów Marvela. Należą do nich Adam Warlock, Beta Ray Bill, Silver Surfer, Gladiator, Quasar, Ronan the Accuser i Ikon.

Jest możliwe, że Guardians of the Galaxy 3 wprowadza ideę Annihilatorów, nawet jeśli nie są oni w pełni uformowani w filmie. Oczekuje się, że Adam Warlock odegra dużą rolę w przyszłości MCU i zostanie bohaterem po tym, jak stał się bardziej złoczyńcą w fazie 5. Zamiast dołączyć go do następnej drużyny Guardians, jego doświadczenia w Guardians of the Galaxy 3 mogą sprawić, że Adam Warlock ścieżkę znajdowania innych postaci tak potężnych jak on, aby mógł stworzyć własną drużynę. Wprowadzenie Annihilatorów może być nawet sposobem na zbudowanie przez Marvela Sagi Annihilation.

3 Gwardia Imperialna

Kolejną kosmiczną drużyną MCU, którą Strażnicy Galaktyki 3 mogą założyć, jest Gwardia Imperialna. Zespół jest zbiorem bohaterów o supermocy, którzy są częścią Imperium Shi’ar w komiksach. Nie potwierdzono, aby historia Guardians of the Galaxy 3 obejmowała jakichkolwiek członków Imperium Shi’ar, ale film mógłby dość łatwo wspomnieć o ich istnieniu. Potwierdzenie, że Imperium Shi’ar jest częścią MCU i jest aktywne w kosmosie, byłoby subtelnym sposobem na rozpoczęcie tworzenia podstaw Gwardii Cesarskiej w miarę rozwoju sagi Multiverse.

Marvel drażni Gwardię Imperialną w Strażnikach Galaktyki 3 jako nowy kosmiczny zespół MCU byłby sposobem na stworzenie kilku głównych wątków fabularnych na przyszłość. Może to obejmować walkę X-Men i Gwardii Imperialnej z powodu Phoenix Force MCU lub możliwość wojny Kree / Shi’ar. Oznaczałoby to również wprowadzenie Gladiatora, jednej z najpotężniejszych postaci Marvela, a nawet potencjalnych kandydatów na złoczyńców z The Marvels, takich jak Lilandra czy Deathbird. Co więcej, obecność Gwardii Imperialnej w kosmosie jako wiodącej siły Imperium Shi’ar umożliwiłaby im odegranie ważnej roli poza sagą Multiverse.

Czytaj także  Every Change Picard Season 3 Made To DS9’s Changelings (So Far)

2 Zegarek nieskończoności

Will Poulter jako Adam Warlock i Zoe Saldana jako Gamora w zwiastunie Guardians of the Galaxy Vol 3

Tworzenie zespołu Infinity Watch w wersji MCU można również ustawić w Guardians of the Galaxy Vol. 3. Mogłoby się wydawać, że czas, w którym Zegarek Nieskończoności odgrywał rolę w MCU, minął od czasu, gdy w Avengers: Endgame Thanos zniszczył Kamienie Nieskończoności. Wyjaśniono jednak, że zostały one zredukowane do atomów, co może stworzyć możliwość ich powrotu w jakiejś formie. Potencjalne zagrożenie stwarzane przez powracające Kamienie Nieskończoności, powrót Thanosa lub nawet inne zagrożenie na poziomie kosmicznym tej wielkości może wystarczyć, aby Zegarek Nieskończoności utworzył i zapobiegł takiemu zdarzeniu.

Zegarek Infinity, który stał się nowym kosmicznym zespołem MCU po Strażnikach Galaktyki 3, może dać Gamorze i innym miejsce w przyszłości MCU. Adam Warlock, Gamora, Thor, Kapitan Marvel i inni mogą połączyć siły, aby chronić galaktykę przed niewyobrażalnymi zagrożeniami, być może nawet z myślą o multiwersie. W końcu obecna Gamora MCU pochodzi z innego wszechświata, podczas gdy Warlock ma również powiązania z innymi wszechświatami w komiksach. Pozwoliłoby to zespołowi Infinity Watch zebrać się w sadze Multiverse, aby spróbować zapobiec próbie przejęcia Kanga Zdobywcy i możliwemu zniszczeniu osi czasu MCU.

1 Starjammery

Chris Pratt jako Peter Quill znany jako Star Lord w Guardians of the Galaxy Vol. 3 ze Starjammers z Marvel Comics

Możliwe jest również, że MCU użyje Guardians of the Galaxy 3 do stworzenia Starjammers jako przyszłej kosmicznej drużyny. Ta grupa jest najczęściej kojarzona z X-Menami dzięki temu, że jest prowadzona przez Corsaira, znanego również jako Christopher Summers, ojca Cyclopsa, Havoka i Vulcana. Starjammers zebrali się razem, gdy wszyscy byli więźniami Imperium Shi’ar i stali się międzygalaktycznymi piratami po ucieczce z niewoli. Są dość podobni do Strażników Galaktyki w tym sensie, że ich motywy są często związane z wysoko płatną nagrodą i ratowaniem galaktyki.

Pełne wprowadzenie Starjammers w Guardians of the Galaxy 3 wydaje się mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że film jest bardziej zainteresowany zakończeniem trylogii Gunna niż stworzeniem X-Men. Nadal istnieje jednak szansa, że ​​​​mogą być dokuczani w jakimś stopniu. Zespół Strażników Galaktyki zniknął na kilka lat podczas The Blip, więc być może Starjammers powstał jako sposób na wypełnienie ich pustki. W tym sensie prosta wzmianka, że ​​grupa kosmicznych piratów nazywających siebie Starjammerami mogłaby wystarczyć dla Guardians of the Galaxy Vol. 3, aby założyć nowy kosmiczny zespół MCU.

Czytaj także  10 trudnych realiów odtwarzania Pokémon Sword & Shield

Więcej: Czy Strażnicy Galaktyki Vol. 3 Ostatni?

By Antoni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *