sob.. kwi 1st, 2023

Konta Apple ID można teraz wzmocnić kluczami bezpieczeństwa, które są fizycznymi kluczami sprzętowymi autoryzującymi próbę logowania, ale istnieje kilka powodów, dla których użytkownicy mogą nie chcieć ich włączać. Większość ludzi już wie, jakie korzyści płyną z używania fizycznych kluczy bezpieczeństwa — zwiększone bezpieczeństwo i prywatność połączonego konta Apple ID. Chociaż Apple twierdzi, że ponad 95 procent użytkowników iCloud już zabezpiecza swoje konta za pomocą metody uwierzytelniania dwuskładnikowego, obecne metody nie są tak silne, jak klucze sprzętowe. Jednak dla niektórych użytkowników negatywy związane z podłączeniem kluczy bezpieczeństwa mogą być zbyt dużą niedogodnością, nawet przy korzyściach dla prywatności, jakie przynoszą.

Firma Apple ogłosiła w zeszłym roku klucze bezpieczeństwa wraz z kilkoma innymi funkcjami bezpieczeństwa i prywatności, ale funkcjonalność ta zadebiutowała dopiero po wydaniu systemu iOS 16.3 w styczniu 2023 r. Gdy klucze bezpieczeństwa są skonfigurowane z kontem Apple ID, wymagane jest użycie fizycznego klucza sprzętowego, aby zaloguj się do nowego urządzenia. Niektóre zaufane urządzenia są z tego wyłączone w pewnych sytuacjach, ale generalnie użytkownicy powinni spodziewać się częstego uwierzytelniania prób logowania za pomocą kluczy bezpieczeństwa. Stanowi to problem dla użytkowników, którzy mają nowsze i starsze urządzenia, których nie można zaktualizować, aby obsługiwały tę funkcję.

Klucze bezpieczeństwa wyłączą niektóre funkcje iCloud

W szczególności użytkownicy, którzy skonfigurowali klucze bezpieczeństwa za pomocą swojego Apple ID, nie będą mogli zalogować się na swoje konto na starszych urządzeniach, których nie można zaktualizować. Obejmuje to mnóstwo starszych komputerów Mac, które są nadal w użyciu, a także niektóre starsze iPhone’y i iPady. Każde urządzenie, które można zaktualizować do systemu iOS 16.3, iPadOS 16.3 lub macOS Ventura, będzie działać z kluczami bezpieczeństwa, ale inne nie będą mogły połączyć się z kontem Apple ID użytkownika.

Czytaj także  Planowane zwolnienia Elona Muska na Twitterze to zła wiadomość dla pracowników i użytkowników

Firma Apple niedawno odnowiła swojego klienta internetowego iCloud, dzięki czemu usługa jest bardziej dostosowana do języka projektowania oprogramowania. Jest to szczególnie przydatne na komputerach z systemem Windows, które natywnie nie obsługują usługi iCloud. Dzięki klientowi sieciowemu użytkownicy mogą szybko przesyłać i pobierać pliki w mgnieniu oka. Używanie klucza bezpieczeństwa z kontem Apple ID całkowicie wyeliminuje dostęp do iCloud dla Windows, co jest ogromną stratą dla niektórych użytkowników.

Ponadto żaden identyfikator Apple ID zarządzany przez inną osobę lub podmiot nie może zostać zarejestrowany przy użyciu klucza bezpieczeństwa. Obejmuje to konta dzieci, a także konta szkolne lub firmowe konta Apple ID, które są zarządzane. Apple Watch Family Setup to kolejna funkcja niedostępna dla osób korzystających z kluczy bezpieczeństwa, a Apple twierdzi, że użytkownicy muszą skonfigurować Apple Watch z własnym iPhonem, aby proces działał. Klucze bezpieczeństwa utrudniają niepożądanym osobom dostęp do konta Apple ID użytkownika, ale problemy z niezgodnością i zmniejszone wrażenia użytkownika mogą skłonić ludzi do wstrzymania się z korzystaniem z tej funkcji.

Więcej: Apple zaleca te klucze bezpieczeństwa dla Twojego Apple ID

źródło: jabłko

By Antoni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *