sob.. kwi 1st, 2023

Hyundai ujawnił szacowany przez EPA zasięg oferowany przez w pełni elektryczny usprawniacz, Ioniq 6 2023. Elektryczny sedan zadebiutował w zeszłym roku z unikalnym designem, który łączy styl retro i nowoczesny. Dołącza do Ioniq 5, który spotkał się z pozytywną reakcją rynku, głównie ze względu na przystępną cenę początkową i możliwości szybkiego ładowania. Hyundai zamierza sprzedawać dwa miliony pojazdów elektrycznych rocznie do 2030 r., co południowokoreański producent samochodów ma nadzieję spełnić, rozszerzając swoją ofertę o 11 nowych modeli elektrycznych.

Wstępne oświadczenie producenta pojazdu wskazywało, że zasięg Ioniq 6 wynosi maksymalnie 379 mil zgodnie z testami WLTP. Następnie Hyundai powiedział gościom na Los Angeles Auto Show 2022, że wariant RWD zapewni 340 mil. Liczby te uznano za spekulacyjne, ponieważ EPA nie zakończyła oceny. Jednak tak już nie jest, ponieważ Hyundai potwierdził, że model SE RWD Long Range zaoferuje kierowcom zasięg do 361 mil. Hyundai ujawnił również szacunki zakresu innych poziomów wyposażenia – SE AWD Long Range (316 mil), SEL RWD (305 mil), SEL AWD (270 mil), Limited RWD (305 mil) i Limited AWD (279 mil).

Zasięg Ioniq 6 przekracza oczekiwania

Obraz: Hyundai

W porównaniu do Ioniq 5 (303 mil), Ioniq 6 z 361 milami jest lepszym wyborem dla tych, którzy chcą większego zasięgu. Aby osiągnąć dodatkowy zasięg, Hyundai zoptymalizował właściwości aerodynamiczne Ioniq 6 zamiast instalować większy akumulator. Dodatkowo EV bazuje na platformie E-GMP, co oznacza, że ​​posiada możliwość szybkiego ładowania 800V. To, wraz z ponadprzeciętnym zasięgiem, powinno sprawić, że Ioniq 6 będzie najlepszą opcją, gdy będzie dostępny jeszcze w tym roku. Sedan będzie również wyposażony w funkcję „pojazd do załadunku”, co oznacza, że ​​może zasilać urządzenia zewnętrzne, takie jak sprzęt kempingowy i narzędzia elektryczne.

Czytaj także  Jak dostosować stronę początkową Safari na urządzeniach Apple

Zgodnie z oczekiwaniami, Ioniq 6 rzuci wyzwanie Modelowi 3 Tesli pod względem zasięgu i ceny. Ponieważ wariant Model 3 Long Range nie jest obecnie dostępny, potencjalni nabywcy muszą zadowolić się wersją RWD (272 mil) lub wersją Dual-Motor AWD (315 mil). W porównaniu do Ioniq 6, Model 3 wypada słabo. Ale potem sedan Tesli stał się bardziej przystępny niż kiedykolwiek dzięki serii obniżek cen i federalnej ulgi podatkowej. Hyundai nie opublikował oficjalnej sugerowanej ceny detalicznej, ale ujawnił, że streamliner będzie sprzedawany za niższą cenę niż Ioniq 5, który zaczyna się od 41 450 USD.

Ioniq 6 będzie dostępny w 12 różnych kolorach nadwozia, w tym Transmission Blue Pearl i Digital Green Matte. Kupujący będą mieli do wyboru cztery kolory wnętrza, w tym czarny z jasnobrązowym i ciemnoszary z jasnoszarym. W zeszłym roku Ioniq 5 zaczął otrzymywać bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania dla systemów informacyjno-rozrywkowych i map. W tym roku Hyundai obiecuje nabywcom Ioniq 6 ciągłe doskonalenie pojazdu poprzez aktualizacje OTA dla zaawansowanego systemu wspomagania jazdy, oprogramowania multimedialnego, map i nie tylko.

Więcej: Hyundai Santa Fe PHEV: Wyjaśnienie kosztów i modeli

źródło: hyundai

By Antoni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *