pt.. maj 26th, 2023

Zajęło to siedem sezonów, ale w końcu Lex wydedukował największy sekret Clarka w Smallville. Przez lata Lex wyczuwał, że Clark to coś więcej niż to, co widać na pierwszy rzut oka, ale nie był pewien, co dokładnie ukrywa przed nim jego przyjaciel. Ale w finale sezonu 7 wszystko stało się dla niego jasne, kiedy zorientował się, że postać Toma Wellinga była Ostatnim Synem Kryptona.

Lex od dawna podejrzewał, że Clark ma jakieś moce, ale przez cztery lata ich przyjaźni nie przyszło mu do głowy, że Clark może być kosmitą z innej planety. Jednak ta wiedza nie umknęła mu na zawsze. Bez słowa Lex doszedł do wniosku, że jego były najlepszy przyjaciel potajemnie przybył z Krypton w finale sezonu 7, zanim ta dwójka rozegrała długo oczekiwaną rozgrywkę w finale sezonu 7. Oto każdy moment, który pomaga wyjaśnić przełomową realizację Lexa.

6 Clark uratował Lexa przed utonięciem

Podejrzenia Lexa były zakorzenione w premierze serialu, kiedy Clark uratował Lexa z katastrofy na moście. Clark początkowo przypisywał to „adrenalinie”, ale Lex miał trudności z zaakceptowaniem tego pojęcia. Jak wynika z tajnego pokoju w rezydencji Luthorów poświęconego wydarzeniom, które miały miejsce tego dnia, Lex Michaela Rosenbauma był przekonany, że musi istnieć specjalny powód, dla którego Clark był w stanie uwolnić Lexa z samochodu i wyciągnąć go w bezpieczne miejsce. Wszystkie spekulacje Lexa na temat potencjalnego posiadania przez Clarka zdolności wróciły do ​​tego incydentu, który skutecznie zapoczątkował jego obsesję na punkcie rodziny Kentów.

5 Połączenie Clarka z jaskiniami Kawatche

Wiele czynników przyczyniło się do zniszczenia przyjaźni Clarka i Lexa w Smallville, z których jednym było wielokrotne zaprzeczanie przez tego pierwszego posiadania jakiejkolwiek wiedzy o jaskiniach Kawatche. Od drugiego sezonu Lex uważał, że Clark zatrzymuje dla siebie informacje o jaskiniach Kawatche. Niewyjaśnione zainteresowanie Clarka nimi i bliskość dziwnych wydarzeń zachodzących w jaskiniach udowodniły Lexowi, że musiał coś ukrywać. Najwyraźniej Lex wiedział, że ma rację, kiedy znalazł mapę jaskiń sporządzoną przez Clarka. To dzięki tej mapie zespół naukowy Lexa odkrył ukrytą komnatę, która służy jako brama do Fortecy Samotności.

Czytaj także  10 filmów, które mogłyby być o godzinę krótsze, według Reddita

W sezonie 5 Smallville serial potwierdził Lexowi to, co Clark (i widzowie) już wiedzieli: jaskinie Kawatche są powiązane z rasą kryptońską. W premierze został zaatakowany przez trzech Kryptończyków w jaskiniach szukających „Kal-Ela”. Dla Lexa musiała to być jedna z największych wskazówek, ponieważ Clark Toma Wellinga, który był kosmitą, w naturalny sposób wyjaśniałby jego związek z jaskiniami Kawatche, o których Lex wiedział, że były kiedyś miejscem zajmowanym przez istoty pozaziemskie. Najwyraźniej Lex rzeczywiście w końcu połączył kropki. Stało się to widoczne w finale sezonu 7, kiedy Lex nazwał Clarka „Kal-El” w odniesieniu do jego konfrontacji z Kryptończykami w sezonie 5.

4 Ostrzeżenie dr Waldena dotyczące przyszłości Clarka

Smallville sezon 2 Walden

Kiedy zmierzyli się w finale sezonu 7, Lex opisał Clarka jako kosmitę „knującego nasz upadek”. Ten opis jest niesamowicie podobny do tego, co dr Walden powiedział o Clarku w ostatnich odcinkach sezonu 2. Po zbombardowaniu energią z jaskiń, dr Walden skupił się na Clarku, wierząc, że jest najeźdźcą z innej planety, który spróbuje podbić świat. Podzielił się nawet swoimi przemyśleniami z Lexem, który wówczas odrzucił je jako urojenia. Ale pod koniec sezonu 7 Smallville istnieje duża szansa, że ​​ten incydent z drugiego roku Clarka posłużył jako kluczowy element układanki. Jego ostrzeżenia dotyczące Clarka musiały być na pierwszym miejscu w umyśle Lexa, kiedy dowiedział się o kosmicie czającym się w Smallville.

3 Zmartwychwstanie Clarka w Smallville sezon 5

Clark Kent konfrontuje się z Lexem Luthorem w sprawie eksperymentów Cyborga w Smallville

Wszelkie utrzymujące się wątpliwości, jakie Lex miał co do tego, że Clark jest niezwykłą osobą, zostały rozwiane w sezonie 5. Po utracie mocy Clark zmarł w wyniku rany postrzałowej. Zaledwie kilka minut później został wskrzeszony przez Jor-Ela, który na krótko opętał ciało Lionela Luthora. W rozmowie z Laną w odcinku Ukryte, Lex wykorzystał fakt, że Clark powrócił z martwych, aby poprzeć swoje twierdzenie, że Clark nie jest normalną osobą. Lana Kristen Kreuk nie mogła temu zaprzeczyć, a do tego momentu w serii trudno byłoby spierać się z punktem widzenia Lexa. W końcu nie było medycznego wyjaśnienia powrotu Clarka.

Czytaj także  10 Canon TV Couples Fans Didn't Like, According To Reddit

2 Związek Clarka z dr Virgilem Swannem

Christophera Reeve'a Virgila Swanna Smallville'a

W sezonie 7 Smallville dochodzenie Lexa w sprawie grupy Veritas przyniosło kilka ważnych rewelacji. Lex dowiedział się, że tajna organizacja szuka Kryptończyka, który rozbił się na ziemi podczas deszczu meteorytów. Jednym z członków Veritas był dr Virgil Swann Christophera Reeve’a. Podczas gdy niektórzy członkowie grupy, jak Teagues i Queens, pozostawali nieświadomi tożsamości Clarka, dr Swann był w stanie zidentyfikować Clarka jako Podróżnika już w drugim sezonie Smallville. Para miała ze sobą dwa spotkania na ekranie i prawdopodobnie spotkała się także przy innych okazjach. Lex dowiedział się o ich przyjaźni w odcinku 4 sezonu, kiedy Jason Teague o tym wspomniał.

Lex był zszokowany, gdy dowiedział się o powiązaniach Clarka z samotnym, miliarderem naukowcem, ponieważ nie było oczywistego powodu, dla którego ta dwójka miałaby się ze sobą spotykać. W końcu jeden się pojawił, gdy Lex dowiedział się, że dr Swann był zaangażowany w poszukiwania Podróżnika. Tajemniczy związek Clarka z naukowcem szukającym kosmity był jednym z najbardziej rażących prezentów.

1 Wielka wskazówka Brainiaca

Lex otrzymał ostatnią wskazówkę przed swoim ostatecznym starciem z Podróżnikiem w finale 7 sezonu Smallville. W tym momencie wiedział już, że Podróżnik był kimś, kto mieszkał w Smallville od pierwszego deszczu meteorytów, co było profilem, do którego Clark z łatwością pasował. Zapytał Brainiaca (przebranego za Karę), kim był Podróżnik. Odpowiedź złoczyńcy brzmiała: „czy już nie wiesz?” Brainiac nie wymienił imienia Clarka, ale wypowiedzenie go na głos nie było konieczne. Lex zrozumiał, że prawda musiała być tuż pod jego nosem, co oznaczało, że był to ktoś, kogo powinien podejrzewać od samego początku.

Sądząc po wszystkim, co przydarzyło się Lexowi w ciągu ostatnich siedmiu lat, jedynym kandydatem, który miał sens, był Clark. Wszystkie wskazówki były tam; Nadludzkie zdolności Clarka, jego powiązania z jaskinią obcego pochodzenia i powiązania z doktorem Swannem były szczegółami, które mogły dać Lexowi odpowiedzi, których szukał. Po prostu nie poskładał ich wszystkich w całość aż do tego momentu. Dokuczanie Brainiaca w 7. sezonie Smallville pod warunkiem, że Lex potrzebuje ostatniego pchnięcia.

Czytaj także  10 Video Game Series With No Bad Entries

DALEJ: Smallville wyjaśnił, dlaczego Lex Luthor walczy z Supermanem w sezonie 3

By Antoni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *