sob.. kwi 1st, 2023

Podczas rozmowy w Google Meet użytkownicy mogą rozmazać tło, aby ukryć otoczenie, tak jak w Zoomie. Google udostępnił tę funkcję w 2020 roku i jest dość popularna wśród użytkowników na całym świecie. Jednak gdy nowi użytkownicy wkraczają w cyfrowy świat rozmów wideo i spotkań online, mogą nie być świadomi istnienia tej funkcji i sposobu jej włączania. Użytkownicy mogą rozmazać swoje tło przed lub w trakcie rozmowy wideo, a funkcja ta jest dostępna na Androida, iOS i w Internecie.

Aby włączyć rozmycie tła w rozmowie Google Meet przed jej rozpoczęciem na komputerze, kliknij „Zastosuj efekt wizualny” w prawym dolnym rogu widoku z kamery. Aby dodać lekkie rozmycie tła, kliknij „Lekko rozmyj tło”. Jeśli wymagane jest mocne rozmycie, kliknij „Rozmyj tło”. Podgląd efektu w oknie podglądu samego siebie i stuknij „Dołącz”, aby dołączyć do spotkania. Proces jest dość podobny w aplikacji. Wybierz spotkanie, do którego chcesz dołączyć, i dotknij ikony Efekty (trzy gwiazdki) w widoku własnym. Wybierz opcję „Lekko rozmyte” i „Rozmyte tło”. Stuknij „Gotowe”, a następnie „Dołącz”, aby rozpocząć spotkanie.

Rozmycie tła podczas spotkania

Aby rozmyć tło po rozpoczęciu spotkania na komputerze, kliknij trzy pionowe kropki u dołu ekranu, a następnie przejdź do opcji „Zastosuj efekty wizualne”. Wybierz jeden z poziomów rozmycia, a efekt zostanie włączony. Jeśli kamera zostanie wyłączona podczas spotkania, zostanie automatycznie włączona po włączeniu rozmycia tła. Aby zrobić to samo w aplikacji na Androida lub iOS, dotknij ikony Efekty i wybierz „Lekko rozmycie” lub „Rozmycie tła”. Stuknij „Gotowe”, aby zastosować efekt.

Chociaż rozmycie tła jest dostępne dla różnych urządzeń, istnieją pewne ograniczenia sprzętowe. Na oficjalnej stronie pomocy Google podaje minimalne wymagania systemowe, aby zastosować efekt rozmycia tła podczas sesji Meet. Użytkownicy internetu w systemie Windows, Mac lub Linux muszą mieć Chrome w wersji 91 lub nowszej, a użytkownicy Chromebooków muszą mieć Chrome OS w wersji 91 lub nowszej. Ta funkcja jest również obsługiwana w przeglądarce Microsoft Edge (wersja 91 lub nowsza) w systemach Windows i Mac. Dodatkowe wymagania dla użytkowników sieci to akceleracja sprzętowa i 64-bitowy system operacyjny.

Czytaj także  How To Unlock Perks With The Gifter Level Up Program

Jeśli chodzi o urządzenia z Androidem, rozmycie tła w Meet jest dostępne na większości nowoczesnych smartfonów, takich jak Galaxy S9 i nowsze, Pixel 3 i nowsze oraz inne z systemem Android 9 i nowszym. W przypadku ekosystemu Apple rozmycie tła Google Meet jest dostępne na iPhonie 8, iPadzie (piątej generacji) i nowszych modelach z systemem iOS 12 lub nowszym. Ponieważ efekty tła wymagają większego przetwarzania, włączenie ich może zwiększyć zużycie baterii urządzenia. Dlatego użytkownicy powinni wyłączyć rozmycie tła w Google Meet, jeśli ich urządzenie jest na wyczerpaniu.

Więcej: Google Meet vs. Microsoft Teams: który jest najlepszy do wideokonferencji?

Źródło: Google

By Antoni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *