sob.. kwi 1st, 2023

Ostrzeżenie! SPOILERY przed Gwiezdnymi wojnami #32Luke Skywalker ma nowy skafander kosmiczny, a jego początki mogą leżeć w samych inspiracjach dla samych Gwiezdnych wojen. Pojawiający się na łamach niedawno wydanej Gwiezdnych wojen nr 32, nowy strój Luke’a przypomina plecaki odrzutowe i bąbelkowe hełmy z ery kosmicznej lat 60.

Klasyczne science-fiction zawsze było częścią DNA Gwiezdnych Wojen. Tworząc swoją epicką kosmiczną sagę, George Lucas czerpał inspirację z klasycznych seriali filmowych, takich jak Commando Cody i Flash Gordon, z których wszystkie obiecywały obce światy pełne niebezpieczeństw, emocji i plecaków odrzutowych. Ten wpływ jest prawdopodobnie najbardziej odczuwalny w oryginalnych obrazach koncepcyjnych Ralpha McQuarriego, które doskonale oddają stary świat, atmosferę art deco klasycznych książek science fiction w miękkich okładkach.

Luke Skywalker w swoim nowym skafandrze kosmicznym

Luke dostaje swój nowy, odlotowy garnitur w Gwiezdnych Wojnach nr 32 autorstwa Charlesa Soule’a, Madibka Musabekova, Rachelle Rosenberg i Claytona Cowlesa. W tej historii Luke, Leia, Lando, Chewbacca, Holdo i Lobot utknęli w pustce zwanej „No-Space”, gdzie odkrywają wielowiekowy konwój Kezarat, który zaginął i nie ma możliwości powrotu do galaktyki. Kiedy Chewbacca ujawnia, że ​​​​banda Rebeliantów ma silnik na ich rozbitym statku, który pozwoli im wrócić do domu, ocaleni z Kezarat dostarczają statek i skafandry kosmiczne, umożliwiając Luke’owi Skywalkerowi i kompanii odzyskanie silnika.

Gwiezdne wojny — nowy skafander kosmiczny Luke'a

Projekty skafandrów kosmicznych, których używają osieroceni Rebelianci w Star Wars #32, to pod każdym względem klasyczne sci-fi, składające się z długich butów i rękawic, hełmów do akwarium i plecaków odrzutowych. Był czas, kiedy ten wygląd był de riguerur dla kosmicznych podróżników w opowiadaniach science fiction, od złotego wieku gatunku aż do lat 60. Widząc, jak Luke i inni podejmują działania w swoich garniturach, natychmiast przypominają się dzieła takie jak Barberella, francuski serial komiksowy Jean-Claude’a Foresta, który został pamiętnie zaadaptowany do klasycznego obozowego filmu z 1968 roku o tym samym tytule. Co ciekawe, grafik tego wydania, Madibek Musabekov, dostarczył również grafikę do ostatnich komiksów Dynamite z Barbarellą. Nadanie kombinezonom kosmicznym noszonym przez Rebeliantów wyglądu retro jest hołdem dla tego, co było wcześniej, ale sprawdza się również w fabule, ponieważ skafandry to relikty minionych stuleci, kiedy konwój Kezarat zaginął w No-Space. Poza tym patrzenie, jak Luke wymachuje mieczem świetlnym w takim przebraniu, jest po prostu fajne

Czytaj także  Marvel's Most Iconic Queer Heroes Party in New Pride Cover

Klasyczne dziedzictwo science fiction Gwiezdnych wojen

Doc Savage, Barbarella i Gwiezdne wojny Ralpha McQuarriego

Ostatecznie, pomimo całego szacunku, jaki cieszy się w kulturze popularnej, zawsze znajdzie się część Gwiezdnych wojen, która działa jako czysta rozrywka, podobnie jak miazga fikcji, która ją zainspirowała. Dając Luke’owi Skywalkerowi klasycznie wyglądający skafander kosmiczny science fiction, twórcy tego komiksu oddali hołd wpływowi miazgi na Gwiezdne Wojny.

Więcej: Nowy kryształ Kyber Luke’a Skywalkera może rozwiązać poważny problem z ery kontynuacji

Star Wars #32 jest już w sprzedaży od Marvel Comics

By Antoni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *