sob.. kwi 1st, 2023

Ostrzeżenie! Ten artykuł zawiera spoilery dotyczące Predator Vol. 2 # 5 Obecny stan ciągłości Predatora na nowo definiuje to, co fani myśleli, że wiedzieli o tradycji ustalonej w poprzednich filmach, a najnowszy dodatek nie jest wyjątkiem, ponieważ nowy zwrot akcji Predator zmienia całe znaczenie trzeciego filmu (konkretnie zakończenie) .

Trzecia odsłona serii filmów Predator to Predators z 2010 roku i była to pierwsza część serii, w której Ziemia nie była miejscem akcji. Podczas gdy filmy Predator zawsze koncentrowały się na śmiercionośnym obcym polującym na ludzi, zarówno Predator, jak i Predator 2 miały miejsce na Ziemi, gdzie obce stworzenie ukrywa się wśród ludzkości, a nie ludzie spotykają istoty pozaziemskie na odległym świecie. Cóż, Predators postanowili spróbować opowiadania międzyplanetarnego, choć nie tak, jak można by się spodziewać. Zamiast podążać za zespołem kosmicznych podróżników, którzy przypadkowo natknęli się na zagrożenie ze strony obcych, Predators przedstawili grupę ludzi, którzy wszyscy zostali porwani z Ziemi i przywiezieni do pozaziemskiego rezerwatu łowieckiego przez samych Yautja. Ta fabuła pozostała wierna temu, co sprawiło, że franczyza była świetna, a jednocześnie znacznie wzbogaciła wiedzę o Predatorze dzięki tej nieoczekiwanej metodzie praktyk łowieckich Yautja – a to, co fani pokazali w filmie, nie było nawet jej zakresem.

Predator Marvela potencjalnie zmienił zakończenie Predators w WIELKI sposób

W Predatorze Cz. 2 nr 1, autorstwa Eda Brissona i Netho Diaza, wielu ludzi jest pokazanych na spadochronie w leśnym świecie zupełnie im nieznanym. Po przeżyciu początkowego ataku Predatora, ocaleni grupują się i omawiają plan gry, który zapewni im dalsze przetrwanie. Ktoś, przedstawiając się, odruchowo wspomina, jaki mamy rok (mniej więcej), co spotyka się z natychmiastową dyskursją. Jedna osoba twierdzi, że to jeden rok, podczas gdy inna przysięga, że ​​to inny rok, z różnymi datami od lat 80. do 2050. Mimo to wszyscy są mniej więcej w tym samym wieku. Zespół dochodzi do wniosku, że Predatorzy zbierają ludzi od dziesięcioleci i zamiast polować na nich od razu, Yautja usypiają ich, dopóki ich zbiór nie zostanie ukończony, a Predatorzy są gotowi do polowania na starannie wyselekcjonowaną zdobycz.

Czytaj także  Superman #1 Becomes First Comic Used To Swear In Congressman

To szokujące odkrycie stawia pod znakiem zapytania całość Predators. Zakłada się, że akcja filmu została osadzona w roku 2010, biorąc pod uwagę historię filmów Predator rozgrywających się w roku premiery filmu (bez Prey), ale ta kwestia wydaje się wskazywać, że niekoniecznie tak musi być. W rzeczywistości wydaje się, że Yautja zwykle nie wykorzystują ludzi, których schwytali od razu, co tylko potwierdza teorię, że Predators nie miało miejsca w 2010 roku, ale znacznie dalej w przyszłości, po tym, jak każdy ocalały człowiek został poddany krio -spać. Nie tylko to, ale fani nigdy nie widzieli Ziemi w Predators, a ludzie, którzy przeżyli, zostali na planecie rezerwatu łowieckiego pod koniec filmu, co daje chwilę do zastanowienia się – czy w ogóle mieli Ziemię, do której mogli wrócić do domu?

Chociaż jest mało prawdopodobne, aby Ziemia ucierpiała podczas wydarzenia na poziomie armagedonu pod ich nieobecność, nawet jeśli Predators ma miejsce w przyszłości, Ziemia, na którą mogli wrócić ocaleni, nie byłaby tą, z której zostali zabrani. Znaczenie zakończenia Predators polegało na tym, że światy tych ludzi (lub ich życie), jakie znali, dobiegły końca i musieli zacząć od nowa w tym leśnym świecie, walcząc o przetrwanie każdego dnia swojego życia. Jednak ta nowa książka Predator zmienia to pierwotne znaczenie, ponieważ sugeruje, że nawet gdyby ocalałym udało się odejść, nie mieliby życia, do którego mogliby wrócić, i poznaliby szokującą prawdę, że ich „światy” miały zakończył się w chwili, gdy obudzili się na tej planecie – ponury zwrot akcji, który dodaje orzeźwiającego poziomu egzystencjalnego horroru do serii science fiction, która poza tym skupia się głównie na akcji.

Predator Cz. 2 # 5 autorstwa Marvel Comics jest już dostępny.

Czytaj także  JoJo's Bizarre Adventure Part 9 Release Date Officially Revealed

Więcej: Kodeks honorowy Predatora ma jedną ogromną lukę w ksenomorfach

By Antoni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *