sob.. kwi 1st, 2023

ChatGPT firmy OpenAI, konwersacyjny chatbot, który wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) do formułowania odpowiedzi i odpowiedzi na treści generowane przez użytkowników, jest teraz dostępny w ramach usługi subskrypcji za 20 USD miesięcznie. Firma jest badaczem i programistą sztucznej inteligencji wspieranym przez inwestorów takich jak Microsoft, ale uważa się za organizację non-profit. Opracowała ChatGPT, który może być najlepszym opracowanym do tej pory modelem języka sztucznej inteligencji. Zyskał na popularności i był używany w różnych innych aplikacjach wykorzystujących interfejs programowania aplikacji (API) ChatGPT. Chat GPT był pierwotnie oferowany jako bezpłatne narzędzie, ale OpenAI powiedział wcześniej, że model AI może stać się usługą płatną.

OpenAI ogłosiło ChatGPT Plus, usługę subskrypcji dostępną za 20 USD miesięcznie, 1 lutego dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej korzystał z formularza Google, aby umożliwić osobom zainteresowanym nadchodzącą usługą subskrypcji dołączenie do listy oczekujących, a OpenAI mówi, że osoby z tej listy oczekujących zostaną zaproszone do subskrypcji w nadchodzących tygodniach. Obecnie subskrypcja oferuje ogólny dostęp do ChatGPT, krótszy czas odpowiedzi oraz priorytetowy dostęp do nowych funkcji i innych ulepszeń. Ale czy to wystarczy, aby uzasadnić wysoką opłatę abonamentową?

Dlaczego powinieneś (i nie powinieneś) subskrybować ChatGPT Plus

Chociaż OpenAI planuje zachować darmowy ChatGPT nawet z nową subskrypcją ChatGPT Plus, darmowi użytkownicy nie będą mieli zagwarantowanego dostępu do chatbota w godzinach szczytu. Gdy w tym samym czasie wysyłanych jest wiele żądań ChatGPT, darmowi użytkownicy nie będą mogli uzyskać natychmiastowego dostępu do usługi. Tylko użytkownicy ChatGPT Plus będą mogli uzyskać dostęp do chatbota w dowolnym momencie, w tym w godzinach szczytu.

Niektóre osoby już zorientowały się, jak usprawnić przepływ pracy za pomocą ChatGPT, a dla tych użytkowników opłata za subskrypcję jest prawdopodobnie warta swojej ceny. Jeśli użytkownik zarabia pieniądze lub oszczędza czas, korzystając z ChatGPT, powinien rozważyć subskrypcję ChatGPT Plus za 20 USD miesięcznie. To dlatego, że zaoszczędzenie 20 USD może nie być warte potencjalnego braku dostępu do ChatGPT, gdy jest to najbardziej potrzebne, na przykład w przypadku zadania lub innego projektu. Ale to oznacza, że ​​ChatGPT plus kosztuje 240 USD rocznie, więc użytkownicy będą musieli upewnić się, że ich zwrot z inwestycji jest wart kosztów, zanim zdecydują się na subskrypcję.

Czytaj także  With The 11 Pro Dead, OnePlus Buyers Will Miss Out On This Key Feature

Dla hobbystów, fanatyków technologii i osób ciekawych sztucznej inteligencji ChatGPT plus nie będzie wart miesięcznej subskrypcji w wysokości 20 USD. Chatbot jest nadal dostępny poza godzinami szczytu za darmo, więc gdy nie jest zajęty, entuzjaści mogą bawić się modelem językowym bez żadnych opłat. Subskrypcja OpenAI ChatGPT Plus jest świetna dla profesjonalistów, którzy korzystają z usługi w pracy, ale wszyscy pozostali powinni na razie pozostać przy darmowej wersji.

Więcej: Cyberprzestępcy używają ChatGPT do kodowania złośliwego oprogramowania

źródło: OpenAI

By Antoni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *