sob.. kwi 1st, 2023

Po zniknięciu prawie rok temu podczas katastrofalnej bitwy z Cerebraxem, mutant na poziomie Omega, Quentin Quire, powróci w X-Force # 41 jako „Old Man Omega”, z planem ostatecznego pokonania Bestii i jej nikczemnego planu.

Niedawno ujawniony przez Marvel Comics, X-Force # 41 od pisarza Benjamina Percy’ego i artysty Paula Davidsona zobaczy zmutowanego bohatera, znanego wcześniej jako Kid Omega, w końcu powracającego z miejsca, w którym był. Oczekuje się, że Quentin ujawni, co się z nim stało po tym, jak poświęcił się, by ocalić Krakoa w X-Force #29.

Wspaniała okładka od długoletniego artysty X-Force, Joshuy Cassary, ujawnia zaktualizowany projekt Quentina, teraz przechodzącego przez Old Man Omega, rozsądne nowe kryptonim, biorąc pod uwagę jego nowe oblicze jako pomarszczoną i pomarszczoną wersję jego dawnego młodzieńczego siebie.

Quentin Quire powraca rok po swoim zniknięciu

X-Force #29 Kid Omega Death Cerebrax

W czerwcu 2022 roku Quentin w końcu stał się bohaterem, którym zawsze chciał być, i był w szczęśliwym i satysfakcjonującym związku z Phoebe Cuckoo ze Stepford Cuckoos. Aby udowodnić sobie, swoim kolegom z drużyny i swojej dziewczynie, Quentin, posunął się dalej niż kiedykolwiek, używając swoich mocy telepatycznych, by zniszczyć Cerebraxa – maszynę Cerebro, która zyskała świadomość i wpadła w szał – jednocześnie nieumyślnie poświęcając się. Po bitwie Sage nie tylko nie była w stanie wykryć zmutowanego genu Quire’a na Cerebro, ale zdała sobie sprawę, że wszystkie jego zapisy Cerebro zostały wymazane, co oznacza, że ​​nie można go wskrzesić. Od tego czasu Quire nie wrócił do Marvel Comics, z wyjątkiem krótkich przebłysków jego genów używanych przez różnych złoczyńców, od Człowieka z pawim tatuażem po Mister Sinister. Jednak były (i przyszły) gospodarz Phoenix Force, Quentin Quire, miał powrócić od wieków.

Mówiąc o długo oczekiwanym powrocie Quentina Quire’a io tym, jak zmienił się od czasu jego zniknięcia, Percy miał do powiedzenia:

Czytaj także  Dreamer Stars in New YA Graphic Novel from Supergirl's Nicole Maines

„Nie ma go o wiele dłużej niż rok, o czym świadczy ta długa broda, łysa głowa i pochylone plecy. Quentin Quire zawsze umieszczał Dzieciaka w Kid Omega: jest samolubny, niedojrzały, skłonny do napadów złości. Ale jest też głęboko niepewny siebie i niezdolny do aby przetworzyć traumę, którą przeżył, lub właściwie władać mocami, które otrzymał” – kontynuował. „Ale Old Man Omega może być inną historią. Był na misji – misji, która obejmuje stulecia – i ma zamiar zwerbować X-Force do walki w najbardziej szalonej, najdziwniejszej historii, jaką napisałem: „Duch Kalendarze, doskonały punkt wyjścia dla nowych czytelników”.

Wreszcie Marvel ujawnił, że Quire w rzeczywistości nie umarł, ale został wysłany gdzie indziej w czasie i przestrzeni. Quire był na misji, która zajęła wieki, i najwyraźniej jego ostatnim krokiem jest powrót do teraźniejszości, aby pozyskać pomoc kolegów z drużyny X-Force. Wraz z Sage, Omega Red, Deadpool, Domino i nowymi kolegami z drużyny, Colossusem i Laurą Kinney, Old Man Omega ma jeden cel: pokonać nikczemną Bestię i powstrzymać „Sagę Klonów Bestii” przed zniszczeniem Krakoa, jakie znają. Percy ujawnia, że ​​​​ten łuk będzie się nazywał „Kalendarze duchów”, może być połączony z „Ghost Boxes” z Astonishing X-Men, które były potężnymi urządzeniami umożliwiającymi podróżowanie między wszechświatami. Bestia niesławnie wystrzelił w jednego z nich z gigantycznego pistoletu laserowego, prawdopodobnie niszcząc całe życie w tym wszechświecie, kolejny czyn, który zrobił „dla większego dobra”.

Old Man Omega to najnowsza część klasycznej serii X-Men

Stary Logan Laura Kinney Wolverine

Komiksy X-Men uwielbiają przywracać starsze wersje kultowych bohaterów, słynnie przedstawiając Old Man Logan od lat w głównej kontynuacji Earth-616, a ostatnio ujawniając wariant Laury Kinney Old Woman Laura, która obecnie walczy w głównym X-Men zespół. Wygląda na to, że Old Man Omega podąży za tym znanym trendem, ale Quire jest jeszcze bardziej ekscytujący, ponieważ młody Quentin był cały w tym, jak młody, okropny i samolubny był. Fascynujące będzie zobaczenie, jaka jest jego starsza wersja i do jakich mocy może być zdolny z chłodniejszą głową na ramionach. Poza tym intrygująca będzie również reakcja Phoebe na jego powrót.

Czytaj także  Tylko jeden wojownik Dragon Ball sprawia, że ​​Goku wygląda na geniusza

Quentin nigdy nie był najsilniejszym, najodważniejszym ani najmądrzejszym mutantem w drużynie X-Force, ale z pewnością jest X-Manem o największej mocy i potencjale. Teraz powrót Quentina Quire’a jako Old Man Omega może być tym, czego X-Force potrzebuje, aby ostatecznie pokonać Bestię i odnieść sukces w ich najnowszej erze.

Więcej: Jeden oryginalny członek X-Men jest teraz oficjalnie poza Redemption

X-Force #41 będzie dostępny od Marvel Comics 21 czerwca.

źródło: Marvel Comics

By Antoni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *